Our Graduates

100% of our graduates have a plan for their future!

are headed toward a STEM Career
 are headed toward a
4-year University
are headed toward a
2-year College
are enlisted in the Military
are workforce prepared

2020 Graduation List

Marble Surface
  1. Pria Raymond – UAH - Engineering

  2. Noah Sickels – UAH – Cyber Security

  3. Aaliyah Walton – UAH –  Undeclared

  4. Cyarva Sledge – UAH - Undeclared

  5. Delaney Turner –Calhoun Community college – Undeclared

  6. Paul Ward – Athens State  – Undeclared

  7. Natalie Stewart – University of S. Miss. Forensic/Anthropology

  8. Zachary Baker – MTSU – Computer Science

  9. Nicholas Baker – UAH – Nursing

  10. Katelyn Nash – UNA – Psychology

  11. Antonio Shoulders - Calhoun Community College

  12. Julius Mayberry- University of Cumberlands

  13. Jakerrias Scott - Dodge City Community College in Kansas

  14. Myles Fewell - University of North Alabama

  15. Shaquan Johnson - Troy University

  16. Cheyenne Orr- Calhoun Community College

  17. Niya Turner - University of North Alabama

  18. Jarrice Pryor- Mississippi College

  19. Austin Harvell- Tennessee Tech

  20. Jordan Turner- Workforce

  21. Malik Atkins- Calhoun Community College

  22. India Potter- Navy

  23. Saana Potter- Drake State

  24. Ashton Beverly - University of North Alabama

  25. Takorian Porter - Itawamba Community College

  26. La’Kisha Pullen – Birmingham Southern – Nursing

  27. Anyua Madry – UAB - Nursing

  28. Jairus Hayes- Kentucky – Sports management

  29. Kahliyah Fennell – Miles College – Elementary Education

  30. Kashara Preston – Wallace State – Mechanical Engineering

  31. Faith Smith – Miles College - Nursing

  32. Demarcus Ford - Workforce

  33. DeMiya London – A&M - Education

  34. Keashia Hyter – Alabama A&M – Computer Science

  35. Mikala Jones – Alabama A&M - Business

  36. Mason Wherry – Auburn -  Engineering

  37. Chyna Ross – Drake Tech Grad/Welding – A&M – Engineering

  38. Augustus Tucker – Drake Tech Grad/Welding – A&M – Engineering

  39. Nichole Hughes – Calhoun Community College – Nursing

  40. Preston Lindsey – UAH – Physical Therapy

  41. Nate Staten – Calhoun Community College – Pre-Physical Therapy

  42. Chrystal Jones – Workforce

  43. Kendrick Staten – Navy

  44. Tyrese Parks – Drake Tech – Welding

  45. Damien Hawkins – Drake Tech – Welding

  46. Torleigh Turner – Calhoun – Nursing

  47. Dashawn Williams – Workforce

  48. Deundre Cawthorn – Miles College - Business

  49. Avarus Lewis – Miles College - Business

  50. Xailynne Perez – Calhoun Community College - Nursing

  51. Jordyn Langford – Calhoun Community college - Business

  52. Tony Toney – UAB – Mechanical Engineering

  53. Corion MClendon – Drake – Welding

  54. Donnovan Jones – Calhoun Community College – Mechanical Engineering

  55. Jarqua Anderson – Calhoun Community College - Business

  56. Ariane McKinley – Workforce

  57. Sharanda Addie – Calhoun -Undecided

  58. Jemia Taylor – Workforce                                                                          

  59. Cameron LaRue – TSU - Engineering

  60. Tony Holmes -  Workforce

  61. Cameron Colar - Workforce

  62. Calvin Byrd – Calhoun - Theater

  63. Susie Byrd – Workforce

  64. Payton McCrary – Gulf Coast Community College

  65. Ayden McCrary – Workforce

  66. Darius Smith – Calhoun Community College – Graphic Design / Video Edit

  67. Lasonya Spears- Calhoun/UAB – Pre-Med

BGCNAL-Official-Horizontal-Logo-White.pn

P.O. Box 73
Huntsville, AL 35804

Phone: (256) 534-6060
Fax: (256) 534-0079

Sign-up for our newsletter to stay informed on the latest club news & information.

  • Twitter - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

of Madison County

of Morgan County

of Athen/Limestone County

©2020 by Boys & Girls Club of North Alabama